Pobočka PGG Sp. z o. o. - KWK ROW Ruch Rydułtowy Marcel nejlepší tým v závodě hornického lyžování v obřím slalomu o pohár ministra energetiky - Wisła SN Cieńków 4. 3. 2017

Rozšířená formule letošního ročníku soutěže umožnila zúčastnit se soutěžícím z různých firem z těžebního průmyslu. Soutěže se zúčastnili zástupci Polska Grupa Górnicza, Katowicki Holding Węglowy, Jastrzębska Spółka Węglowa a Tauron Wydobycie. Celkem se sešlo 154 hráčů ze 17 týmů.

Soutěže se kromě pracovníků těžebního průmyslu zúčastnili i jejich rodinní příslušníci. O tom, kdo Pohár ministra energetiky vyhraje, však rozhodovaly výsledky zaměstnanců průmyslu. Týmový výsledek byl součtem pěti nejlepších běžeckých časů daného týmu.

I přes pozitivní teplotu byly podmínky během soutěže perfektní - svah byl dobře připraven.

Po hodinách 10 se na start jako první přihlásili nejmladší účastníci soutěže, tedy dívky a chlapci ve věku do 12 let. Pak jejich kamarádi ve věku 15 až 19 let bojovali o nejlepší čas. V další kategorii soutěžili důchodci a poté dámy bez rozdílu věku. Skupinu uzavírali muži, kteří byli rozděleni do tří věkových skupin – 41 let a více, 31 až 40 let a do 30 let. Čím více se soutěž blížila ke konci, tím lepší výsledky jsme viděli.

Nejrychlejšími závodníky – mezi zaměstnanci těžebního průmyslu – byli letos Marek Szczyrba zastoupený Marcelem Rydułtowym a Danuta Stoppel z dolu Knurów-Szczygłowice.

Pohár ministra energetiky vyhrál tým s názvem Ruch Marcel Rydułtowy z dolu ROW, který patří do skupiny Polish Mining Group. Další místa na stupních vítězů obsadili zástupci Jastrzębska Spółka Węglowa, tedy týmy z dolu Knurów-Szczygłowice a hnutí Zofiówka z dolu Borynia-Zofiówka-Jastrzębie. Poháry a medaile předal týmům a závodníkům, kteří dosáhli ve svých kategoriích nejlepšího času v obřím slalomu, náměstek ministra energetiky Grzegorz Tobiszowski.

Ceny vítězům kromě náměstka Tobiszowského předávali mimo jiné poslanec Grzegorz Janik, prezident Polska Grupa Górnicza Tomasz Rogala, prezident Nadwiślańska Agencja Turystyczna Piotr Wilchelm

Níže jsou uvedeny výsledky nejlepších hráčů rozdělených do kategorií.

Dívky do 12 let
1. Magdalena Niziołek (KWK Bolesław Śmiały) - 47,05 hod.

3. Jan Zając (hnutí Jakowice Chwałowice) - 31.24

Ženy pracující v těžebním průmyslu (bez věkového rozdělení)

2. Rafał Mazur (hnutí Zofiówka) - 28.54
3. Paweł Klimas (KWK Knurów-Szczygłowice) - 28,71 hod.

Muži do 30 let
1. Damian Skupień (Hnutí Jakowice Chwałowice) - 28.48
2. Dawid Wacławik (hnutí Marcel Rydułtowy) - 29. prosince
3. Filip Nicia (hnutí Zofiówka) - 30,54

Děkujeme účastníkům a samozřejmě sponzorům, bez kterých by organizace soutěže nebyla možná:

NAT Sp. z o. o. – Síť hotelů a rekreačních středisek v Polsku Tychy (organizátor akce)