Najlepszy wypoczynek
w Polsce
03-03-2018

PGG S.A. O/KWK ROW I - zwycięzcą II PUCHARU MINISTRA ENERGII

Zawody narciarskie w slalomie gigancie - II Puchar Ministra Energii - zakończone zwycięstwem  PGG S.A. O/KWK ROW I

Po raz kolejny, na Stacji Narciarskiej Cieńków, rozegrano dzisiaj zawody narciarskie w slalomie gigancie o Puchar Ministra Energii. 

Minister Energii już po raz drugi objął patronatem zawody narciarskie branży górniczej, które organizowane są przez NAT na SN Cieńków. 

W tym roku zgłoszono do zawodów 227 zawodników z 21 zakładów górniczych. Na stracie pojawiło się 207 i to oni walczyli o zwycięstwo.

Pogoda ( to już chyba tradycja) dopisała !! Mrozik, słońce, dobre humory i zdrowa rywalizacja sprzyjały dobrej zabawie.

Zawody rozpoczęły sie o godzinie 10.00 tzw. zjazdem VIP.  Dzisiejszą rywalizację rozpoczął Pan Dariusz Kubiak - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który w tej kategorii zajął 3 miejsce. Najlepszy był Leszek Kołoczek - przedstawiciel jednego ze sponsorów - GSU.

Zgłoszeni zawodnicy rywalizowali ze sobą w 10 kategoriach:

  •  grupa I - dziewczęta do lat 12 (urodzone w 2006 r. i młodsze) 
  •  grupa II - chłopcy do lat 12 (urodzeni w 2006 r. i młodsi)
  • grupa III - dziewczęta w wieku 13 – 19 lat (urodzone w 1999 – 2005 r.)
  • grupa IV - chłopcy w wieku 13 – 19 lat (urodzeni w 1999 – 2005 r.)
  • grupa V - kobiety pow. 20 lat (urodzone w 1998 r. i starsze) 
  • grupa VI -  emeryci (bez względu na wiek) 
  • grupa VII - PRACOWNICY - kobiety (bez względu na wiek) 
  • grupa VIII - PRACOWNICY - mężczyźni wieku pow. 41 lat (urodzeni w 1977 r. i starsi)
  • grupa IX - PRACOWNICY - mężczyźni w wieku 31 – 40 lat (urodzeni w 1978 – 1987 r.) 
  • grupa X - PRACOWNICY - mężczyźni w wieku do 30 lat (urodzeni 1988 i młodsi) 

Najlepszą drużyną tegorocznych zawodów okazali się zawodnicy PGG S.A. o/ KWK ROW I. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice, a trzecie miejsce powędrował do PGG S,A, o. KWK ROW II.

Wśród Zawodników, obecnych pracowników, najlepszą zawodniczką była Potas Joanna (czas 29'77), a najlepszym zawodnikiem Skupień Damian (czas 24'41) - oboje, to reprezentanci zwycięskiej drużyny PGG S.A. o/ KWK ROW I.

Najlepsze czasy tegorocznych zawodów - najlepszym zawodnikiem był Damian Skupień - ROW I, przed Pawłem Klimas z kopalni Knurów Szczygłowice ora Mirosławem Patas.

Nagrodzono także najmłodszego i najstarszego zawodnika. Najmłodszym uczestnikiem zawodów, który ukończyła zawody była Dominka Liebchen  (JSW S.A. KWK Ruch Borynia), a najstarszym Andrzej Mazurek, z tego samego zakładu.

W poszczególnych grupach „na pudle” znaleźli się:

GRUPA I

I miejsce - Julia Grzomba - JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 36,88

II miejsce - Alicja Mastykarz - PGG S.A. o/KWK Piast - Ziemowit - czas 37,00

III miejsce -   Aleksandra Toman - PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 38,33

GRUPA II

I miejsce - Piotr Langer -  JSW S.A. KWK Ruch Borynia - czas 29,22

II miejsce - Piotr Helios -  PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 29,77

III miejsce - Michał Leszko - SW S.A. KWK Ruch Zofiówka - czas 30,60

GRUPA III

I miejsce -  Wiktoria Siedlaczek - PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 26,98

II miejsce - Angelika Kryst - PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 27,72

III miejsce - Dorota Górecka - PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 29,71

GRUPA IV

I miejsce -  Dominik Bąk -  JSW S.A. KWK Ruch Borynia - czas 27,19

II miejsce - Szymon Owczarz - JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 27,41

III miejsce - Dorota Górecka - PGG S.A. o/ KWK Ruda - czas 28,97

GRUPA  V

I miejsce -  Marlena Owczorz -  JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 30,91

II miejsce - Maria Górecka - PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 31,56

III miejsce -Małgorzata Pniowska- PGG S.A. o/ KWK Ruda - czas 32,22

GRUPA  VI

I miejsce -  Tomasz Morawiec -   - PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 26,27

II miejsce - Bogdan Palenga  -  JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 29,45

III miejsce - Andrzej Szymusiak - PGG S.A. o/ Ruda - czas 29,90

GRUPA  VII

I miejsce -  Joanna Patas -  PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 29,77

II miejsce - Danuta Stoppel - JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 31,12

II  miejsce - Barbara Smusz - PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 31,68

GRUPA  VIII

I miejsce -  Mirosław Patas-  PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 25,66

II miejsce - Tomasz Leszko - JSW S.A. KWK Ruch Zofiówka - czas 26,44

II  miejsce - Ryguła Dariusz - PGG S.A. o/ Bolesław Śmiały - czas 26,44

GRUMA IX

I miejsce -  Paweł Klimas -  JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 25,62

II miejsce - Rafał Mazur - JSW S.A. KWK Ruch Zofiówka - czas 26,18

III  miejsce - Mark Szczyrba - PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 26,28

GRUPA X

I miejsce -  Damian Skupień -  PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 24,41

II miejsce - Kamil Kotyczka - PGG S.A. o/ KWK ROW II - czas 26,06

III  miejsce - Miłosz Mazurek - PGG S.A. o/ KWK ROW I - czas 26,73

Wyniki wszystkich zawodników do pbrania (plik pdf) - POBIERZ

Wyniki drużynowe do pobrania (plik.pdf) - POBIERZ

Dziękujemy zawodnikom za wspaniałą rywalizację połączoną z dobrą zabawą, oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym zawody mogły się odbyć.

 

Galeria zdjęć

Komentarze użytkowników

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij