Najlepszy wypoczynek
w Polsce
28-09-2015

Regaty 2015 - rozegrane !!

26 września 2015 r. w Ośrodku Żeglarskim „Fregata” w Zarzeczu odbyły się Górnicze Regaty Żeglarskie w klasie Omega o Puchar Prezesa Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej Sp. z o.o. Organizatorem imprezy był oczywiście NAT.

Do regat przystąpiły wszystkie wcześniej zgłoszone załogi - sześć załóg z KW SA oraz jedna z JSW SA.

Oficjalne rozpoczęcie regat odbyło się o godzinie 10.00 i przebiegało zgodnie z ceremonią żeglarską. Komandorem regat był Piotr Wilchelm – prezes Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej Sp. z o.o. Sędzią głównym, tak jak w roku ubiegłym Henryk Wolny – Sędzia klasy pierwszej. Zawodników i zaproszonych gości powitała Aneta Poraniewska – Kierownik Regat.

Początkowo planowano 7 biegów w systemie przesiadkowym tak, aby każda załoga przepłynęła na każdym jachcie. Jednak ze względu na mocne opady deszczu i słabnący wiatr rozegrano tylko 5 biegów, które wystarczyły do sklasyfikowania załóg. Niekorzystna aura nie przeszkodziła żeglarzom w sportowej rywalizacji a zgromadzonym kibicom w dopingowaniu swoich załóg.

O godz. 18.00 – odbyło się uroczyste zakończenie Regat, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Puchary wręczał w zastępstwie Komandora Regat  Rafał Kincer – Dyrektor Operacyjny NAT, który podziękował żeglarzom za sportową rywalizację a widzom za wspaniały doping.

Puchary zdobyli:

  1. KWSA - KWK „Bolesław Śmiały” – sternik: Grzegorz Szymon
  2. JSW – KWK „Knurów Szczygłowice” – sternik: Jan Zadroga
  3. KWSA - KWK „Piast” – sternik: Maciej Świerczek

Dzień zakończył się występem zespołu „P.A.G.A.J”, z którym wszyscy śpiewali szanty a dobrej zabawie nie było końca.

Wszystkie załogi oraz zaproszeni goście wysoko ocenili organizację Regat i już zadeklarowali udział w przyszłorocznej edycji.

Sponsorzy: Firma Trakt z Gliwic oraz Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego z Lędzin.

Galeria zdjęć

Komentarze użytkowników

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij