Najlepszy wypoczynek
w Polsce
08-09-2014

FOTOGALERIA I WYNIKI

II REGATY ŻEGLARSKIE O PUCHAR PREZESA KOMPANII WĘGLOWEJ S.A. !!

6 września 2014 r. w Ośrodku Żeglarskim „Fregata” odbyły się II Regaty w klasie Omega o Puchar Prezesa Kompanii Węglowej S.A.. Organizatorem imprezy była Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o.

Do regat przystąpiły wszystkie wcześniej zgłoszone załogi. W załączniku zeskanowane wyniki wraz z nazwiskami członków załogi ( na pierwszym miejscu nazwisko sternika). Należy zwrócić uwagę na fakt dopuszczenia załóg poza konkursem tj. Knurów-Szczygłowice (JSW), druga załoga z Jankowic (regulamin mówi o jednej) oraz Brzeszcze (ze względu na niekompletną załogę).

Oficjalne rozpoczęcie regat odbyło się o godzinie 10.00 i przebiegało zgodnie z ceremonią żeglarską. Komandorem regat był Piotr Wilchelm – prezes Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej Sp. z o.o. Sędzią głównym, tak jak w roku ubiegłym był Henryk Wolny – Sędzia klasy pierwszej.

Zgodnie z planem odbyło się 5 biegów. Ze wzglądu na zróżnicowanie wśród jachtów, po pierwszym wyścigu zostały wyłonione tzw. jachty „słabsze” i kolejne biegi odbywały się w systemie przesiadkowym (wg wzoru podanego w regulaminie). Zawodnikom sprzyjała pogoda, niemniej jednak dwa pierwsze biegi odbyły się przy bardzo słabym wietrze. (wiatr 0- 2 w skali Beauforta).

Nie obyło się bez drobnego incydentu – wywrócenia omegi, ale sprawna załoga szybko postawiła łódkę i kontynuowała bieg.

O godz. 17.00 – odbyło się uroczyste zakończenie Regat, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Puchary wręczał Komandor Regat – Piotr Wilchelm, który podziękował żeglarzom za sportową rywalizację a widzom za wspaniały doping.

Puchary zdobyli

  1. KWK „Bolesław Śmiały” – sternik: Grzegorz Szymon
  2. KWK „Piast” – sternik: Antoni Świerczek Centrala
  3. KWSA – sternik: Waldemar Walasek

Dzień zakończył się piknikiem i występem zespołu „P.A.G.A.J”.

Sponsorzy: Firma Artech z Rybnika, Trakt z Gliwic, Remasz z Gliwic oraz Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego z Lędzin.

WYNIKI REGAT - do pobrania

(ERRATA DO WYNIKÓW: załoga z Zakładu Elektrociepłownie Rybnik – błąd w nazwisku – powinno być MARSZOŁEK Tomasz)

Galeria zdjęć

Komentarze użytkowników

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij