Najlepszy wypoczynek
w Polsce
09-09-2013

I REGATY ŻEGLARSKIE O PUCHAR PREZESA KW S.A.

7 września 2013 r. w Ośrodku Żeglarskim „Fregata” odbyły się Pierwsze Regaty w klasie Omega o Puchar Prezesa Kompanii Węglowej. Organizatorem imprezy była Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o. wraz z Ogniskiem TKKF „Szczygłowice” z Knurowa.

Do regat przystąpiły wszystkie wcześniej zgłoszone załogi. W załączniku zeskanowane wyniki wraz z nazwiskami członków załogi ( na pierwszym miejscu nazwisko sternika).

Oficjalne rozpoczęcie regat odbyło się o godzinie 10.00 i przebiegało zgodnie z ceremonią żeglarską, gdzie Komandor Regat Piotr Wilchelm ogłosił oficjalne otwarcie regat. Sędzią głównym był Henryk Wolny – Sędzia klasy pierwszej. Kierownikiem Regat – Piotr Jarząb z TKKF ognisko „Szczygłowice”, który na bieżąco relacjonował przebieg regat dla licznych widzów.

Zgodnie z planem odbyło się 5 biegów. Ze wzglądu na zróżnicowanie wśród jachtów, po pierwszym wyścigu zostały wyłonione tzw. jachty „słabsze” i kolejne biegi odbywały się w systemie przesiadkowym (wg wzoru podanego w regulaminie). Zawodnikom sprzyjała pogoda – wiatr 2- 4 w skali Beauforta.

O godz. 18.00 – odbyło się uroczyste zakończenie Regat, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Dzień zakończył się piknikiem i występem zespołu „Szkocka Trupa” (muzycy zespołu Mechanicy Shanty).

Prezes NAT Piotr Wilchelm zamykając imprezę wyraził nadzieję, że Regaty na stałe wpiszą się w kalendarium imprez dla pracowników KW S.A. oraz zaprosił żeglarzy do korzystania z przystani żeglarskiej w OŻ „Fregata” w Zarzeczu.

PEŁNE WYNIKI I SKŁADY DRUŻYN

Galeria zdjęć

Komentarze użytkowników

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij